0 535 540 78 24   

Özgeçmiş

Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Nuri KIZILTAN


ODTÜ Metalürji Mühendisliği mezunu olan ve özel bir şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapan olan NURİ KIZILTAN halk dansları ile Ankara'da ilkokul yıllarında ilgilenmeye başlamış, sonrasında ise Ankara ve İstanbul'da çeşitli dernek ve okullarda dansçı, eğitmen ve yönetici olarak halk danslarına katkıda bulunmaya devam etmiştir. Yurt içi ve yurt dışındaki sayısız gösterilere ekip hazırlayan Nuri KIZILTAN'ın birçok yarışmada dansçı, eğitmen ve de yönetici olarak kazandığı dereceleri bulunmaktadır. 40 yıldır bu amatör zevkini profesyonel titizliğinde yapmaya çalışan Nuri KIZILTAN bundan sonra da tüm bilgi ve birikimini kurucularından olduğu KALKEDON DANS adına yönlendirecektir.


Safiye ÜNAL


ODTU Kimya Bölümü mezunu olan Safiye Ünal 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Ruhsatlandırma dalında master programını tamamlamıştır. İlaç sektöründe birçok firmada görev almış olup halen  yabancı bir ilaç firmasında Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya'dan Sorumlu Direktör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Üniversite yıllarında Ankara'da başlayan halk dansları hayatı daha sonra İstanbul'da dansçı ve yönetici olarak devam etmiştir. Görev aldığı kurumlarda birçok gösteri, yarışma ve festivallere katılan Safiye ÜNAL kurucularından olduğu KALKEDON DANS ile Türk halk danslarını yurt içi ve yurt dışında daha geniş çevrelere tanıtma ve yaymayı amaçlamaktadır


Erkan ÖZER


1966 Ankara doğumlu olan Erkan ÖZER Ankara'da ilkokul yıllarında halk dansları ile tanışmıştır. Daha sonrasında Ankara ve İstanbul'da bulunan birçok okul ve derneklerde uzun yıllar dansçı, eğitmen ve de yönetici olarak görev almıştır. Yurt içi ve yurt dışı sayısız gösterilere katılan Erkan ÖZER'in aralarında Dünya birinciliği de olmak üzere birçok yurt içi ve yurt dışında kazanmış olduğu dereceleri bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi /İktisat ve İstanbul Üniversitesi/ İnsan Kaynakları Yüksek lisansı bulunan arkadaşımız kurucu kadrosunda yer aldığı KALKEDON DANS bünyesinde tüm tecrübesi ile halk danslarına hizmet etmeyi amaçlamaktadır.


Elif ÖZEN


1989 İstanbul doğumlu. İnşaat mühendisliği mezunudur. 2003'de halk danslarıyla başladığı macerasına profesyonel anlamda devam etmektedir. Özel bir halk dansları derneğinde dansçı ve eğitmen olarak 10 yıl görev almıştır. Daha sonra sirkeci Hodjapasha Kültür Merkezi tarihi hamamında profesyonel bir grupta turistlere yönelik modern halk dansları, Anadolu Ateşi modern dans gösterileri yapmaya başlamıştır. Burada 3 yıl çalışmış ve bu sırada anaokulları ilk ve ortaöğretim okullarında halk oyunları ve modern dans eğitmenliği yapmıştır.2013 yılında 6 ay fethiyede özel bir dans grubunda otellerde turistlere yönelik gösterilerde performans sergilemiş ve aynı yıl içinde 1 ay Dubai'de fuarda dans etmiştir. Döndükten sonra Enbe orkestrasında dansçılığa başlamış olup halen bu grupta devam etmektedir.

Aykut AZGUR


1967 yılında Ankara'da doğan Aykut AZGUR bir aracı kurumda Borsa Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Halk danslarına lise yıllarında başlamış daha sonrasında Ankara ve İstanbul'da birçok dernek ve kurumda dansçı ve eğitmen olarak görev almıştır.Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ve festialde başarıyla görev alan Aykut AZGUR aralarında dünya birinciliği de olmak üzere birçok derece almış ve ülkemizi başarı ile temsil etmiştir. Kurucu ekibinde görev aldığı KALKEDON DANS ile birlikte Türk halk danslarını uluslararası arenalarda daha iyi noktalara getirmek amacındadır.


Hakan DİNÇAY


1983 İzmit doğumlu olan Hakan DİNÇAY orta öğrenim yıllarında Türk halk oyunlarına gönül vermiştir. İzmit, Ankara ve de İstanbul'da halk eğitim merkezleri, üniversite ekipleri ve birçok dernekte dansçı ve eğitmen olarak görev almış bu süreçte gerek yurt içi gerek yurt dışı festival ve yarışmalara katılmıştır. Gazi Üniversitesi Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği mezunu olan arkadaşımız özel bir şirkette Satınalma Uzmanı olarak görev yapmaktadır.Halk dansları bilgi ve birikimi üst seviyelerde olan Hakan DİNÇAY halk danslarına hem otantik hem de sitilize daldaki hâkimiyeti ile kurucularından olduğu KALKEDON dans ile yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır.


Cihat BENAKAY


Derneğimizin asil üyesi ve aynı zamanda denetleme kurulu üyesi olan Cihat Benakay; 1969 Eskişehir doğumlu olup, Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F.Ekonomi Bölümü mezunudur. Halen T.İş Bankası Genel Müdürlüğünde orta kademe yönetici olarak çalışan Cihat kardeşimiz evli ve bir çocuk babası olup, 1986 yılından bu yana aralıklı oarak, 2005 yılından bu yana ise kesintisiz halk oyunları camiasında dansçı, yönetici ve eğitmen olarak bulunmaktadır.


Nazlı DİNÇAY


9 Eylül Üniversitesi İng. Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan arkadaşımız  inşaat sektöründe faaliyet gösteren uluslararası bir firmada Finans Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesi Nazlı Şahin Dinçay  İzmir, İzmit ve İstanbul'da çeşitli halkeğitim merkezlerinde ve derneklerde dansci - egitmen olarak halk dansları çalışmalarına katılmış olup kuruluşundan bu yana KALKEDON DANS çatısı altında dans hayatına devam etmektedir.

Yeşim TAYLAN ÖZKAN


1977 İzmir doğumlu olan Ü.Yeşim Taylan Özkan, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü mezunu olup, halen özel bir bankada Ticari Portföy Yöneticiliği yapmaktadır. Evli olan Ü.Yeşim Taylan Özkan, ilkokul yıllarında kardeşleri ile birlikte gönül vererek başladığı halk danslarına,  Anadolu Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu bünyesinde ve İstanbul’da bir dernekte devam etmiştir. Kuruluşundan bu yana KALKEDON DANS ailesinin bir üyesi olan arkadaşımız, yurt içi ve yurt dışında birçok festival ve gösteriye katılmıştır.

Mustafa KARADAĞ


1983 Yılı İstanbul doğumluyum. 2006 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra birçok özel firmalarda mali işler müdürlüğü olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendi ofisimde çalışmaktayım. Birçok dernek ve kulüplerde halen çeşitli görevler almış bulunmakla birlikte KALKEDON DANS’ ın kuruluşundan itibaren bünyesinde bulunmaktayım.


Semih BİLEN


1975 yılında Ankara'da doğan Semih BİLEN Ankara Üniversitesi Kontrol Sistemleri bölümü mezunu olup bir elektronik firmasının satış pazarlama departmanında Bayiler Satış Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Halk dansları ile lise döneminde İzmir'de tanışmış, İzmir, Ankara ve İstanbul'da çeşitli dernek ve kuruluşlarda dansçı, eğitmen ve yönetici olarak görev almıştır. Bu süreçte yurt içi ve yurt dışı birçok gösteri ve yarışmalara katılan Semih BİLEN'in katıldığı bu yarışmalarda birçok dereceleri bulunmaktadır. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda dansçı, eğitmen ve de yönetici olarak kazandığı tecrübeleri kurucu ekibinde bulunduğu KALKEDON DANS ile artırarak devam ettirmek ve halk dansları adına yapılanların üzerine koyarak halk danslarına hizmet etmek amacındadır.


Ebru KEBAPÇI BOZTAŞ


Kocaeli İşletme Bölümü mezunu olan Ebru Kebapcı Boztas aynı üniversite de Muhasebe-Finansman dalında master programını tamamlamıştır. Paslanmaz çelik sektöründe uluslararası bir firmada satış temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Ankara'da okul yıllarında başlayan halk dansları hayatı daha sonra İstanbul'da çeşitli kurumlarda dansçı ve eğitmen olarak devam etmiştir. Görev aldığı kurumlarda birçok gösteri, yarışma ve festivallere katılan Ebru Kebapcı Boztas; KALKEDON DANS ile Türk halk danslarını sevdirmeye ve daha geniş çevrelere tanıtmayı amaçlamaktadır.


Ahmet BAHÇEKAPILI


Trabzon doğumlu olan Ahmet BAHÇEKAPILI, İlk okulu Trabzon’da Orta ve Liseyi İstanbul'da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Muhasebe-Finansman  okuyan BAHÇEKAPILI, Özel bir şirkette Mali İşler Uzmanı olarak çalışmakta olup, KALKEDON DANS’IN kuruluş aşamasından beri içindedir.Kendisi Türk Halk Dansları ve Kültürü adına hizmetlerde bulunmayı hedeflemektedir.


Veysi BARAN


1957 Diyabakir dogumlu Veysi BARAN ilköğretim egitimine Diyabakir'da başladı. Ilkokul, ortaokul ve liseyi Ankara'da tamamladı. Yüksek öğrenimimi 2 yillik Isletme Bolumu'nde bitirdi. 1978 yilinda Haccettepe Universitesi Psikoloji Danisma Rehberlik Bolumu'ne girdive bu bölümü 1982 yilinda tamamlayarak mezun oldu. 1976 yilinda egitimine devam ederken Gumruk Tekel Bakanligi'ba giren BARAN 2002 yililnda emekli oldu. Suan serbet gumruk musaviri olarak gorev yapmaktadır. Hhalk oyunlarina 1972 yilinda Cankaya Halk Evleri'nde baslayan Vesi BARAN 1974 yilinda Emek Halk Evleri'ne, 1978 yilinda Haccettepe Universitesi halk oyunlari birim baskanliginı yaptı. Genel koordinator Cemil Demirsipahi'nin yaninda Halk Oyunlari Baskani ve Haccetepe Universitesi Guzel Sanatlar Bolumu'nde ogretim gorevlisi olarak 1989 yilina kadar calisti. 1981 ve 1983 yilinda universiteler arasi yarismasinda genel koordinator Suat Ince'nin liderliginde Haccettepe Universitesi olarak Turkiye birinciliği yaşayan BARAN yurtdisinda  Turkiyeyi temsil etti. evli ve 2 çocuk babası olan Veysi BARAN Kalkedon Halk Oyunlari Dernegi'nde aktif yonetici olarak görev almaktadır.


Tuna YETKİN


1959 yılında Tunceli, Çemişgezek’te doğan Tuna YETKİN sırasıyla Ankara Yenimahalle Yunus Emre ilkokulunu (1972), Ankara Yenimahalle Mustafa Kemal ortaokulunu (1975), Haydarpaşa Erkek Lisesini (1979), İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümünü (1985) tamamlamıştır.

Askerliğini 1989 yılında Ankara Kara Harp Okulu’nda kısa dönem er olarak yapan YETKİN, 1976-1980 yılları arasında May Yayınevi, Sosyal Yayınevi ve Yazko Yayınevi’nde yayınevi idareciliği ve çeşitli görevlerde yer almıştır. 1984-1987 yılları arasında kurucu ortak olduğu, Üç Çiçek Yayınevi’nde idarecilik görevi üstlenmiş olup, 1989 yılından beri kurucusu olduğu, UĞUR Plastik San. Tic. Ltd. Şti. ve 1992 yılından beri kurucu ortak olduğu, Step Yazım Gereçleri ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şirketi’nde yöneticilik yapmaktadır. 1995 yılında Sektörel Dernek olan EPİD - Eşantiyon-Promosyon İmalatçılar Derneği’nde kurucu üyeleri arasında yer alan YETKİN, 1997-1998 yılları arasında ise dernek başkanlığının yanısıra sektörde birleştirici rol almıştır. 2004-2008 yılları arasında bu derneğin (yeni ünvanı ile PROMOTÜRK - Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği) yönetim kurulu başkanlığını yapan Tuna YETKİN seyahat etmeyi, halk dansları oynamayı ve izlemeyi seviyor.


Mehmet DEMİR


1956 İstanbul doğumlu Mehmet DEMİR İTÜ Makine Mühendisliği bölümü mezunu olup üniversite yıllarında halk oyunları ile ilgilenmeye başlamıştır. Çeşitli derneklerin üst yönetimlerinde görev alan DEMİR çeşitli okullarda halk dansları dersi vermiş; bir çok yurt dışı festivalde halk oyunlarını, dansçı, müzisyen ve yönetici olarak temsil etmiş, çeşitli yarışmalarda görev almıştır.

Halk danslarına gönül veren Mehmet DEMİR evli ve iki çocuk babasıdır.

Onur ÇUBUK


1979 Yılında İstanbul'da doğan Onur ÇUBUK özel bir inşaat şirketinde Saha Mühendisi olarak çalışmaktadır. 2000 yılından beri halk danslarının içinde olan arkadaşımız çeşitli dernek, proje ve kuruluşlarda dansçılık, eğitmenlik ve de yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Üniversite ve dernekler bazında yurt içi ve yurt dışı birçok gösteri ve yarışmalara dansçı ve eğitmen olarak katılmış, çeşitli dereceler kazanmıştır. Kurucularından olduğu KALKEDON DANS ile halk dansları yaşamına yepyeni bir pencere açan Onur ÇUBUK halk danslarına hizmet etmeye kurumumuzda devam edecektir.


Selen GÖKPINAR


1977 yılında Gaziantep’te doğan Selen GÖKPINAR İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunudur. Halen kendine ait bürosunda Serbest Avukatlık yapmaktadır. İlkokul yıllarında Halk Danslarına gönül vermiş, liseden mezun olana kadar Gaziantep’te çeşitli kurum ve derneklerde dans etmiştir. Üniversite yıllarında ara vermiş olmasına rağmen içindeki Halk Dansları tutkusu hiç bitmemiş, Avukat olduktan sonra yeniden dans etmeye başlamıştır.  KALKEDON DANS’IN kuruluş aşamasından beri içindedir ve gönüllülük ilkesiyle kendine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır.


Belgin TAYLAN


Ankara’da dünyaya gelen Belgin Taylan, Spectrum Medya grubu radyolarında editör spiker olarak görev yapmaktadır. İzmir’de ilkokul yıllarında başlayan halk dansları serüvenine dansçı ve eğitmen olarak devam etmiştir. Birçok ulusal ve uluslar arası organizasyonlara katılan Belgin Taylan, Kalkedon bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.


Yeşim KIZILTAN


İstanbul doğumlu olan Yeşim KIZILTAN ilk,orta ve liseyi İstanbul'da tamamlamıştır. Halk danslarına Erenköy Kız Lisesi'nde başlamıştır. Ankara Gazi Üniversitesi Ekonometri mezunu olan Yeşim KIZILTAN  üniversite için gittiği Ankara'da Halk Danslarına dansçı ve eğitmen olarak devam etmiştir. Burada bir çok yarışmada dereceler almıştır. Daha sonra da yaşamını sürdürdüğü İstanbul'da Halk danslarına devam etmiştir.İstanbul’da yine dansçı ve eğitmen olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Vaksa işbirliği ile organize ettiği Komple Nitelikli Halk Dansları Yarışmalarında ilk bayan eğitmen olarak çalıştırdığı grupların önemli dereceler almasına büyük katkıda bulunmuştur.Evli ve iki çocuk annesi olan Yeşim KIZILTAN bugüne kadar edindiği tüm tecrübesini ve desteğini  artık Kalkedon Dans için verecektir.


Seda ŞEN


1976 Silvan/Diyarbakir dogumlu olan Seda Şen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz işletmeciliği ve Yönetimi bölümü mezunu olup uluslararası deniz taşımacılığı sektöründe armatör acentalığı yapan bir şirkette kıdemli satış uzmanı olarak çalışmaktadır.Halk dansları ile 1994 yılında İzmir'de üniversitenin kulübünde tanışmıştır ve 19 yıldır İzmir ve İstanbul'da çesitli dernek ve kuruluşlarda dansçı,eğitmen ve yönetici olarak görev yapmıştır.Görev aldığı kurumlarla bircok yurt içi ve yurt dışı gösterilere, yarışmalara ve festivallere katılmıştır.Yepyeni bir heyecan olan Kalkedon Dans ile uzun yıllardır emek verilmiş olan dostlukları daha da arttırmak, yenilerini eklemek ve halk danslarını daha genç nesillere aktarmak için yapılacak calışmalara her türlü katkı sağlamak amacındadır.


Deniz ATLI


1983 Üsküdar doğumlu olan Deniz ATLI, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesin’de 2006 yılında tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Proje ve Yapım Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Halen, özel bir inşaat firmasında Teklif Mimarı olarak çalışan Deniz ATLI, halk oyunları ile ortaokul yıllarında Burak Bora Anadolu Lisesi’nde tanışmıştır. Farklı dernekler bünyesinde, yurtiçi/yurtdışı pek çok gösteride görev almış olup, KALKEDON DANS ile Halk Oyunları yaşamına devam etmektedir.


Eren UZUNKAYA


1983 Ankara doğumlu olan arkadaşımız, Uluslararası bir ilaç firmasının Ruhsatlandırma Departmanında çalışmaktadır.Halk danslarına 1997 yılında Ankara’da başlayan Eren Uzunkaya, Ankara ve İstanbul’da olmak üzere birçok dernek ve kuruluşta dansçı, asistan eğitmen ve eğitmen olarak görev almıştır. Halk Dansları hayatında birçok yarışma, yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılmıştır. Kültürümüzün geçmişten geleceğe aktarımında bir köprü vazifesi gören KALKEDON DANS ailesi içinde bulunup bu hizmete katkı sağlamak amacındadır…


Hazal SARAÇOĞLU


1985 Yenimahalle/Ankara doğumlu olan Hazal Saraçoğlu  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup özel bir kurumun hukuk müşavirliği bölümünde avukat olarak çalışmaktadır.Halk dansları ile 1992 senesinde henüz ilkokul yıllarında tanışmış olup, 21 yıldır çeşitli dernek ve kuruluşlarda dansçı, eğitmen ve yönetici olarak görev yapmıştır. Bu süreçte 6 yıl Shaman Dans Tiyatrosu'nda profesyonel dansçı olarak görev alan Hazal Saraçoğlu Kalkedon Dans ile tekrardan dernekçiliğe dönüş yapmıştır.Görev aldığı kurumlarla birçok yurt içi ve yurt dışı gösterilere,yarışmalara ve festivallere katılmıştır.Seneler içinde ilmek ilmek işlenen dostlukları genişletmek, hayatın koşuşturması içindeki yalnızlaşmalardan sıyrılıp, omuz omuza vererek bir olmanın gücünü DANS aracılığıyla geniş kitlelere Kalkedon Dans ile yayabilmek amacındadır.


Nigar BENAKAY


1975 İnegöl/Bursa doğumlu olan Nigar Benakay İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu olup,  uzun yıllar programcı ve analist programcı olarak görev yapmıştır. Halk dansları ile lise yıllarında tanışan Nigar Benakay, uzun süre ara verdiği halk danslarına 2003 yılında tekrar başlamış ve sonrasında da aralıksız devam etmiştir.Görev aldığı kurumlarla bircok yurt içi ve yurt dışı gösterilere,yarışmalara ve festivallere katılmıştır.Kalkedon Dans'ın ileriki dönemlere emin ve güçlü adımlarla yürümesini sağlayabilmek adına üzerine düşeni yapmaya hazır olan Nigar Benakay evli ve bir çocuk annesidir.


İlker DEMİR


1975 yılında İstanbul’da doğan İlker Demir, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup halen özel bir şirkette satış, müşteri ilişkileri ve organizasyon sorumlusu olarak çalışmaktadır.Evli ve bir çocuk babası olan İlker DEMİR, 2002 yılında tanıştığı halk danslarına çeşitli derneklerde devam etmiş ve bu tarihten itibaren görev aldığı kurumlarda çeşitli yurtiçi ve yurtdışı festivallere, gösterilere ve yarışmalara katılmıştır.Dostlukların, emeğin ve özverinin gerçek değerini bulduğu Kalkedon Dans çatısı altında tecrübelerini ve birikimlerini artırarak, Türk Halk Dansları ve Kültürü adına hizmetlerde bulunmayı hedeflemektedir.